Serwis o edukacji finansowej dzieci i młodzieży

PeoPay KIDS – logowanie biometrią i prośba o zasilenie konta

Redakcja   •   23 czerwca 2021 r.

Aplikacja PeoPay KIDS Banku Pekao SA, przeznaczona dla dzieci w wieku 6-13 lat, została wzbogacona o dwie nowe funkcje. Od teraz dziecko może zalogować się do aplikacji za pomocą odcisku palca lub skanu twarzy, oraz wysłać do rodzica prośbę o zasilenie Portfela lub konkretnej Skarbonki.

Logowanie biometryczne do aplikacji

Dane biometryczne to innymi słowy indywidualne, fizyczne cechy człowieka, które odróżniają nas od wszystkich innych ludzi. Są to m.in. odciski palców, które już od kilku lat z powodzeniem mogą służyć do oblokowania telefonu, ale także odpowiedni skan naszej twarzy.

Jak skonfigurować logowanie za pomocą danych biometrycznych? Najpierw dziecko musi dodać swój odcisk palca lub zdjęcie twarzy w ustawieniach swojego smartfona, tak jak do odblokowania urządzenia. Następnie, w aplikacji PeoPay KIDS, należy zmienić metodę logowania na odcisk palca (iOS lub Android) lub zdjęcie twarzy (FaceID, dostępny tylko w iOS).

Prośba o zasilenie konta

W aplikacji dzieci mogą zbierać pieniądze na określone cele. Aby ułatwić zbiórkę, dzieci mogą od teraz wysyłać rodzicom prośby o zasilenie Skarbonki lub Portfela, czyli tzw. przelew na # (przelew na hasztag). W ten sposób rodzice mogą wspierać dziecko w realizacji celów oszczędnościowych.

Nowa funkcja w aplikacji PeoPay KIDS jest dostępna w sekcji Skarbonka i Portfel. Jeśli w tytule przelewu znajdzie się ciąg znaków #nazwaskarbonki (np. #hulajnoga), środki trafią do skarbonki, której nazwę podano (w tym przypadku „hulajnoga”).

Oprócz tego rodzic, oraz każda inna osoba będąca klientem Banku Pekao SA, może również bez prośby dziecka wysłać mu przelew na konkretną skarbonkę, również podając w tytule przelewu # i nazwę skarbonki. Przelewy z kont w innych bankach również dotrą na konto dziecka, ale wtedy już nie do konkretnej skarbonki, ale do ogólnej, pod nazwą „Różne”.