Serwis o edukacji finansowej dzieci i młodzieży

Szkolne Akcje Oszczędzania w Nicolaus Banku

Redakcja   •   31 sierpnia 2022 r.

Toruński Nicolaus Bank aktywnie działa w ramach Szkolnych Kas Oszczędnościowych, programu, którego celem jest ukształtowanie w dzieciach nawyku oszczędzania i rozsądnego gospodarowania pieniędzmi. W ramach SKO dzieci otrzymują m.in. lekcje o tematyce finansowej oraz konkursy z nagrodami za oszczędzanie.

Szkolna Kasa Oszczędności to program mający na celu kształtowanie wśród uczniów nawyku oszczędzania, który uczy systematyczności, rozważnego wydawania pieniędzy oraz zarządzania własnymi finansami. Działania SKO związane są z edukacją ekonomiczną dzieci i młodzieży oraz zmierzają do propagowania pracy zespołowej i kompetencji z nią związanych. Jak mówią przedstawiciele banku, zależy im również na edukowaniu dzieci w zakresie cyberbezpieczeństwa już od najmłodszych lat.

SKO to nie tylko gromadzenie środków pieniężnych na dedykowanych kontach, chociaż warto podkreślić, że konto SKO w Nicolaus Banku jest prowadzone za darmo, a oprocentowanie zgromadzonych na nim środków wynosi 5%. Jest ono również wzbogacone o część edukacyjną oraz rozrywkową. Przystąpienie do programu SKO oraz uczestnictwo jest całkowicie bezpłatne.

Ponadto, co roku bank organizuje m.in. konkursy z atrakcyjnymi nagrodami, akcje edukacyjne dla uczniów, spotkania ze sportowcami oraz wiele więcej. Miłe niespodzianki przewidziane są także dla Opiekunów prowadzących SKO w danej szkole.

Oprócz wyżej wymienionych atrakcji i korzyści dla uczniów, od tego roku bank wprowadza nową funkcjonalność, która umożliwia elektroniczne prowadzenie rejestru wpłat i wypłat przez Opiekuna SKO oraz integrację z aplikacją Nicolaus Junior.

Nicolaus Bank to Bank Spółdzielczy w Toruniu, należący do Spółdzielczej Grupy Bankowej (SGB).