Serwis o edukacji finansowej dzieci i młodzieży

Elektroniczna Karta Dużej Rodziny darmowa tylko do końca roku!

Katarzyna Jóźwik   •   16 grudnia 2019 r.

Osoby, które pozyskały Kartę Dużej Rodziny przed 1 stycznia 2018 r., mogą skorzystać z jej elektronicznego wariantu. Jednak jest ona bezpłatna tylko do końca roku. Od stycznia pozyskanie elektronicznej KDR będzie wiązało się z dodatkową opłatą.

Aplikacja Karta Dużej RodzinyPo co elektroniczna KDR?

Osoby posiadające KDR często korzystają z jej tradycyjnej formy, tj. plastikowej karty uprawniającej do zniżek. Warto jednak zamówić również jej elektroniczny odpowiednik. Specjalna aplikacja zainstalowana w telefonie komórkowym sprawi, że do skorzystania ze zniżek wystarczy jedynie smartfon. A ten nosimy ze sobą częściej niż portfele. Co więcej, w elektronicznej wersji karty użytkownik otrzymuje dostęp nie tylko do swojej karty, ale także do kart członków rodziny. Mobilna aplikacja pozwala również wyszukiwać partnerów programu zlokalizowanych w sąsiedztwie użytkownika. Możliwe jest też wyszukiwanie zniżek według konkretnego hasła. Jeśli któryś z partnerów szczególnie przypadł właścicielowi KDR do gustu, może dodać go do listy ulubionych partnerów. Elektroniczna KDR dostarcza również aktualne informacje dotyczące samego programu, jak też nowych partnerów czy zniżek.

Od stycznia za 9 zł

Osoby, które wnioskowały o tradycyjną KDR przed 1 stycznia 2018 r., mogą do końca tego roku zamówić wersję elektroniczną za darmo. Po upływie tego terminu elektroniczna karta będzie płatna 9,21 zł. Aktualnie z tradycyjnej plastikowej KDR korzysta ponad 2,8 mln osób, z elektronicznej – 642 tys. Samą kartę honoruje 6,1 tys. partnerów w niemal 24 tys. lokalizacji.

Jak uzyskać kartę? Formularz z wnioskiem o KDR znajdziesz w serwisie rządowym: https://mkdr.gov.pl/