Serwis o edukacji finansowej dzieci i młodzieży

Aktualności

Konto Karty Samodzielniaka – nowa oferta dla dzieci 7-13 w BNP Paribas

25 listopada bank BNP Paribas powiększył swoją ofertę rachunków o kilka produktów dla dzieci i młodzieży. Jednym z nich, przeznaczonym dla dzieci w wieku od 7 do 13 lat, jest Konto Karty Samodzielniaka. Wbrew pozorom nazwa jest logiczna i nie chodzi o kartę do Konta Samodzielniaka.

PeoPay KIDS – konto i aplikacja dla dzieci od Pekao SA

Bank Pekao udostępnił produkt, umożliwiający stopniowe wprowadzanie dziecka w świat finansów. Konto z kartą oraz aplikacją PeoPay KIDS jest teraz dostępne od 6. roku życia. Wszystko pod bacznym okiem rodzica, który ma pełną kontrolę nad kartą i rachunkiem, z którego korzysta dziecko, przez co nie trzeba martwić się, że kieszonkowe zostanie roztrwonione. Jak to działa...    Czytaj dalej »

Decyzje zakupowe rodziców a dzieci

Jak dzieci wpływają na decyzje zakupowe rodziców?

Jednym z pojęć, które ostatnio coraz częściej pojawia się w kontekście wychowywania potomstwa, jest dzieciocentryzm. Polega on na obsesyjnym zaspokajaniu potrzeb dziecka przez rodziców. Przeprowadzone w ostatnim czasie badania w tym kierunku potwierdzają, że maluchy rządzą swoimi rodzicami nawet w trakcie zakupów.

Zasiłki, zapomogi, pieniądze na dzieci i dla rodzin

Masz dzieci? Sprawdź z jakich dofinansowań możesz skorzystać! ważne

Wychowywanie dzieci to nie tylko trudne, ale i kosztowne zadanie. Ułatwieniem dla rodziców mają być różnego rodzaju rządowe programy prorodzinne, w ramach których można otrzymać dodatkowe pieniądze dla swoich pociech. Z czego możesz skorzystać?

rodzina wielodzietna

Programy wsparcia dla rodzin wielodzietnych

Wychowanie dzieci to kosztowna sprawa. Szczególnie, jeśli w rodzinie jest kilkoro potomstwa. Z drugiej strony rodziny wielodzietne mogą liczyć na wsparcie ze strony państwa. Liczne świadczenia mają ułatwić pokrycie kosztów wychowania. Czy posiadanie wielodzietnej rodziny może się opłacać?

300 zł od Banku Millennium za założenie konta dla siebie wraz z kontem dla dziecka

Bank Millennium przygotował wakacyjną promocję dla osób chcących zmienić swój dotychczasowy rachunek bankowy. Do 26 lipca można otrzymać 200 zł za założenie Konta 360° lub Konta 360° Student oraz dodatkowo 100 zł za założenie Konta 360° Junior dla swojego dziecka.

urlop ojcowski

Dwa miesiące urlopu rodzicielskiego dla ojców

Pod koniec lutego Parlament Europejski uchwalił dyrektywę, która ma gwarantować ojcom 2 miesiące urlopu rodzicielskiego. Nowy wymiar urlopu ma być ukłonem nie tylko ku ojcom, którzy będą mogli więcej czasu poświęcić dziecku, ale również wobec matek, dla których często opieka nad dzieckiem jest równoznaczna z rezygnacją z pracy zawodowej.

500 plus na pierwsze dziecko

500+ na pierwsze dziecko. Komu przysługuje?

„Rodzina 500+” to rządowy program działający od kwietnia 2016 r., w ramach którego rodzice otrzymują 500 zł miesięcznie na drugie i kolejne dziecko w rodzinie. Jednak świadczenie można pobierać również na pierwsze dziecko, o ile rodzina spełnia ściśle określone warunki.

Opieka nad dzieckiem w czasie strajku

Szkoła zamknięta? Jak możesz zorganizować opiekę nad dzieckiem? ważne

Widmo ogólnopolskiego strajku nauczycieli przeraża dużą część rodziców. Zamknięcie ok. 80% szkół w kraju sprawi, że obowiązek zorganizowania opieki dla dzieci spadnie właśnie na nich. Sprawa może dotyczyć przeszło 3,5 mln uczniów. W jaki sposób rodzic może zorganizować opiekę nad swoim dzieckiem?

500+ na pierwsze dziecko. Projekt nowej ustawy już gotowy

19 marca br. Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej przedstawiło projekt zmian w programie Rodzina 500+. Wypłata świadczenia na pierwsze dziecko bez względu na wysokość dochodów to nie jedyna zmiana, jaką chce wprowadzić rząd. Na jakich zasadach będą wypłacane pieniądze?