Serwis o edukacji finansowej dzieci i młodzieży

Konto dla dzieci z pakietem dla graczy i bonusem 150 zł w Pekao SA

Krzysztof Gibek   •   21 marca 2023 r.

Jeśli Twoje dziecko pasjonuje się grami, masz okazję zrobić mu prezent, który będzie przyjemny i pożyteczny. Przyjemny, bo da bonusy związane z jego hobby, a pożyteczny, bo będzie idealnym narzędziem do rozpoczęcia edukacji finansowej w praktyce. Do tego 150 zł kieszonkowego od banku, wysokie oprocentowanie oszczędności i szereg rozwiązań, które przypadną do gustu dzieciom i młodzieży.

Bonus nr 1: 150 zł kieszonkowego dla dziecka i nastolatka

Do promocji można przystąpić do 15 maja 2023 r. i to rodzic otwiera konto, zgłaszając dziecko do promocji, jednocześnie sam będąc klientem banku (Konto Przekorzystne dla siebie możesz założyć na stronie pekao.com.pl). Co dokładnie trzeba zrobić?

 • załóż dziecku Konto Przekorzystne z kartą i aplikacją oraz zapisz je do promocji – za to dziecko otrzyma 50 zł,
 • jeśli dziecko ma poniżej 13 lat: w dniu 1 czerwca 2023 r. (ważne, żeby był to właśnie ten dzień) saldo na Koncie Przekorzystnym dla młodych lub na rachunku oszczędnościowym Mój Skarb musi być większe niż 200 złotych – za to na rachunek dziecka wpłynie pozostała część nagrody, czyli 100 zł.
 • jeśli dziecko ma od 13 do 17 lat: po przystąpieniu do promocji nastolatek musi wykonać przynajmniej 5 transakcji bezgotówkowych (kartą płatniczą lub aplikacją PeoPay, w tym Blikiem) do 1 czerwca 2023 r. Po spełnieniu tego warunku na konto wpłynie 100 zł.

Tę promocję szerzej opisujemy w aktualnościach: 150 zł kieszonkowego dla dzieci i nastolatków od Pekao.

Bonus nr 2: 100 zł w punktach Bezcenne Chwile, które wymienisz na bonusy dla dziecka

Kolejnym elementem promocji, który może sprawić dziecku dużo radości, jest 8000 punktów w programie Mastercard Bezcenne Chwile. Wymienisz je na vouchery i bony na zakupy u partnerów programu, w tym do platformy Steam, PlayStation Store czy Xbox Game Pass.

Ze względu na to, że w programie Mastercard Bezcenne Chwile mogą brać udział wyłącznie osoby pełnoletnie, rejestracja i wykonanie (prostych) warunków aktywności leży w gestii rodzica. Zdobyte w ten sposób punkty można wymienić na nagrody, które wybierze dziecko. Co trzeba zrobić?

 • Zarejestruj swoją kartę Mastercard, wydaną przez Pekao SA, w programie Bezcenne Chwile,
 • zapłać tą kartą przynajmniej 5 razy w okresie 30 dni od przystąpienia do promocji,
 • odbierz kod na promocyjne punkty od Pekao (zostanie wysłany w wiadomości w Pekao24/PeoPay),
 • następnie aktywuj je na swoim koncie na stronie bezcennechwile.mastercard.pl.

Punkty (warte 100 zł) będą ważne przez 6 miesięcy i możesz je wykorzystać między innymi na wspomniane wyżej dostępy do platform z grami, które ucieszą Twoje dziecko.

Bonus nr 3: Karta dla dziecka z grafikami z gier komputerowych

Własna karta płatnicza może być dla dziecka powodem do dumy, a dla Ciebie narzędziem zwiększającym jego bezpieczeństwo. Nie dość, że nastolatek nie musi nosić przy sobie gotówki, to Ty dodatkowo masz wiedzę o tym, jakie transakcje wykonuje.

Wydanie karty z niestandardowym, gamingowym wizerunkiem, nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi kosztami, a dziecko z pewnością wybierze coś dla siebie z galerii przygotowanej przez bank. Karta jest bezwarunkowo darmowa aż do ukończenia 26. roku życia i umożliwia między innymi darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce. Młodzież, która ukończyła 17 lat, może ją również dodać do płatności mobilnych (Apple Pay i Google Pay).

Zobacz wszystkie karty na stronie konta dla graczy w Pekao »

Bonus nr 4: 8% na koncie oszczędnościowym dla dziecka i dla Ciebie

Jeśli nie masz jeszcze konta w Pekao, oprocentowanie na koncie oszczędnościowym może być dużą zachętą do jego założenia. Dorośli zyskują 8% do kwoty 100 000 zł aż na 6 miesięcy od otwarcia rachunku. Jest on zupełnie bezpłatny i nie wymaga regularnych wpłat.

Dzieci również oszczędzają na 8% (do 5000 zł), a rachunek przygotowany z myślą o nich nosi nazwę Mój Skarb.

Bonus nr 5: 200 zł dla rodzica za założenie konta

Jeśli rozważasz założenie konta dziecku, możesz zyskać bonus również dla siebie, wnioskując o Konto Przekorzystne. W promocji „Otwórz Konto na selfie i otrzymaj nagrodę 200 zł” dorośli zyskują:

 • 50 zł za otwarcie Konta Przekorzystnego online z kartą debetową, bankowością internetową Pekao24 oraz aplikacją PeoPay,
 • 150 zł za wykonywanie min. 5 transakcji bezgotówkowych kartą debetową do konta lub aplikacją PeoPay co miesiąc przez 3 miesiące od założenia konta. Po trzech miesiącach, w których warunek został spełniony, otrzymasz 150 zł.

Do wypłacenia nagród niezbędne jest logowanie do aplikacji PeoPay min. 1 raz w miesiącu przez trzy kolejne miesiące zaczynając od miesiąca następnego po założeniu konta. Każde 50 zł wypłacane jest co miesiąc.

Rodzic i dziecko w banku Pekao

Jakie korzyści niesie posiadanie konta przez dziecko i rodzica w jednym banku? Na pewno ułatwia wprowadzenie najmłodszych w świat finansów i zaznajomienie ich z zasadami działania banków, pomnażania oszczędności oraz odpowiedzialnością za uzbierane przez siebie pieniądze. Wszystko dzieje się pod okiem rodzica, który może między innymi:

 • wykonać szybki przelew wewnętrzny, na przykład w awaryjnej sytuacji, gdy dziecku skończą się pieniądze,
 • ustawić regularny przelew kieszonkowego, co tydzień lub co miesiąc,
 • sprawować kontrolę rodzicielską w panelu rodzica, to znaczy ustawiać limity, mieć wgląd do historii transakcji i zatwierdzać płatności (w przypadku młodszych dzieci),
 • zachęcać dziecko do oszczędzania, poprzez ustawienie celów oszczędnościowych w aplikacji i ich realizowanie.

Czy warto?

Stopniowe i odpowiedzialne wprowadzenie dziecka w świat finansów to zadanie każdego rodzica. Bank Pekao daje bardzo użyteczne narzędzie, które będzie wspierać ten proces, a jest nim aplikacja PeoPay Kids dla najmłodszych.

Z kolei nastolatkowie będą mieli do dyspozycji aplikację PeoPay, również dostosowaną do ich potrzeb, jednak z pewnymi ograniczeniami w porównaniu do dorosłej wersji. Wszystko po to, żeby uczyć się samodzielnego zarządzania finansami, jednak w ramach wyznaczonych przez rodziców.

Ani konto w wersji 6-12 ani 13-17 lat nie generuje żadnych miesięcznych kosztów, dlatego nie ma obaw, że kieszonkowe zostanie zjedzone przez bankowe opłaty, a biorąc pod uwagę wszystkie bonusy, opisane w tym artykule, oferta konta dla graczy może być znakomitą okazją do rozpoczęcia edukacji ekonomicznej dzieci i młodzieży.

Wszystkie informacje oraz wniosek o konto w promocji znajdziesz na specjalnej stronie Pekao SA.