Serwis o edukacji finansowej dzieci i młodzieży

150 zł i punkty w programie Bezcenne Chwile za założenie konta sobie i dziecku – najnowsza promocja Pekao SA

Krzysztof Gibek   •   16 grudnia 2023 r.

Bank Pekao SA przygotował kolejną odsłonę powracającej promocji „Rodzice polecają Konto Przekorzystne dzieciom”, w ramach której dziecko może zdobyć bonus pieniężny na start w wysokości 150 zł, a rodzic 8000 punktów w programie Bezcenne Chwile. Promocja kończy się w styczniu 2024 roku.

Stając się klientem Pekao SA mamy do dyspozycji aż trzy promocje, które się ze sobą łączą. Premia dla rodziców („Otwórz konto na selfie i otrzymaj nagrodę”- edycja X), premia dla dzieci i nastolatków („Rodzice polecają Konto Przekorzystne dzieciom – XXXII edycja”) i bonusowe punkty w programie Bezcenne Chwile Mastercard („Punkty na start z Bankiem Pekao S.A. – edycja XIII”).

Co bardzo istotne, nie trzeba spełniać wygórowanych warunków, żeby zrealizować zasady wypłaty bonusów, a jedynie w normalny sposób korzystać z konta. W promocji biorą udział rodzice oraz dzieci i nastolatkowie poniżej 18. roku życia.

Dodatkowe pieniądze dla dziecka to nie jedyny powód, dla którego warto zainteresować się tą ofertą. Pekao oferuje też bowiem bonus na koncie oszczędnościowym Mój Skarb w postaci oprocentowania w wys. 6,5% w skali roku do 5000 zł przez 5 miesięcy od dnia otwarcia konta. Do tej promocji można przystąpić tylko do 8 stycznia 2024 r.

Jak zyskać 150 zł dla dziecka – kieszonkowe na start

Aby dziecko otrzymało promocyjny bonus, należy spełnić kilka warunków uzależnionych od wieku dziecka w dniu otwarcia konta:

  • dla dzieci poniżej 6 lat – założyć Konto Przekorzystne i zapisać do promocji do 31 stycznia 2024 r. oraz zapewnić na koncie dziecka saldo w wysokości wyższej niż 200 zł w dniu 29 lutego 2024 r.,
  • dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat – założyć pakiet PeoPay KIDS (Konto Przekorzystne, rachunek oszczędnościowy Mój Skarb, kartę Mastercard PeoPay KIDS oraz aplikację PeoPay KIDS) i zapisać dziecko do promocji do 31 stycznia 2024 r. Dziecko też ma swoje obowiązki – do 29 lutego 2024 r. musi zalogować się do aplikacji PeoPay KIDS i zapłacić min. 3 razy kartą lub Blikiem,
  • dla młodzieży w wieku od 13 do 17 lat – założyć Konto Przekorzystne, kartę do konta Mastercard Debit FX oraz aplikację PeoPay i zapisać się do promocji do 31 stycznia 2024 r. Dziecko do 29 lutego 2024 r. musi zalogować się do aplikacji PeoPay i zapłacić minimum 3 razy kartą lub Blikiem.

Nagroda o wysokości 150 zł zostanie wypłacona na Konto Przekorzystne dziecka do 31 marca 2024 roku.

Jak zyskać nagrodę dla siebie, czyli dla rodzica

Dla rodziców bank Pekao przygotował premię w postaci 8000 punktów w programie Bezcenne Chwile (równowartość 100 zł) za spełnienie kilku warunków do 15 stycznia 2024 r. Do dokładnie trzeba zrobić?

Pierwszy warunek również jest uzależniony od wieku dziecka:

  • rodzic dziecka w wieku 6-12 lat musi założyć dziecku pakiet PeoPay KIDS (Konto Przekorzystne, rachunek oszczędnościowy Mój Skarb, kartę Mastercard PeoPay KIDS oraz aplikację PeoPay KIDS), przy czym dla karty Mastercard PeoPay KIDS należy wybrać wizerunek gamingowy,
  • rodzic nastolatka w wieku 13-17 lat musi założyć mu Konto Przekorzystne oraz kartę debetową Mastercard Debit FX z wizerunkiem gamingowym lub muzycznym.

To jednak nie wszystko. Drugim warunkiem jest, aby rodzic w okresie 30 dni od zawarcia umowy, zapłacił min 5 razy swoją kartą Mastercard zapisaną do programu Bezcenne Chwile.

Jeśli rodzic nie posiada jeszcze konta w Pekao SA i/lub nie uczestniczy w tym programie, to musi założyć konto z kartą nie tylko dla dziecka, ale również dla siebie (najlepiej online na stronie banku) i zapisać się do programu Bezcenne Chwile.

Czy warto skorzystać z promocji i założyć dziecku konto?

Oprócz opisanych wyżej premii bank oferuje coś więcej – aplikację PeoPay KIDS przygotowaną specjalnie z myślą o najmłodszych. Jest ona tak zaprojektowana i wykonana w taki sposób, że dziecko z dużą frajdą będzie z niej korzystać, ucząc się od małego zasad działania banków, pomnażania oszczędności oraz odpowiedzialności za uzbierane przez siebie pieniądze. Jednocześnie dzieje się to pod czujnym okiem rodzica.

Dla rodzica odpowiadającego za dobre wprowadzenie dziecka w świat finansów może być to bardzo pomocne narzędzie, które wesprze codzienne rozmowy o pieniądzach. Najmłodsi mogą samodzielnie wykonywać podstawowe operacje, ucząc się w praktyce (oczywiście za zgodą i pod kontrolą rodzica). Więcej na temat rachunku dla dzieci w Pekao przeczytasz w naszej analizie: PeoPay KIDS – konto i aplikacja dla dzieci od Pekao SA.

Nowości w aplikacji PeoPay KIDS

Dobrze oceniana aplikacja mobilna dla dzieci od Pekao została wzbogacona o nowe tła z motywami gier, nowe ikony oraz finansowego trenera. Jakby ktoś się zastanawiał po co, wg danych Pekao, aż 40% dzieci zmienia tło w aplikacji na wybrane przez siebie, przy czym aż 80% z nich wybiera właśnie tematykę gamingową. Jeszcze więcej młodych użytkowników kont wybiera własne wizerunki karty płatniczej – aż 75% wydawanych kart jest wybieranych ze specjalnym wizerunkiem, a tylko 25% korzysta z sześciu standardowych propozycji.

Ostatnia aktualizacja aplikacji PeoPay KIDS to także nowe sezony w grze edukacyjnej, wprowadzającej najmłodszych w świat finansów.

Czy warto otworzyć nastolatkowi Konto Przekorzystne?

Przekorzystne dla młodych to zdecydowanie jeden z najlepszych rachunków na pierwsze konto w życiu – jest nowoczesne i wyposażone we wszystkie najnowsze rozwiązania, które przypadną nastolatkowi do gustu. Blik, Apple Pay, Google Pay, karta wielowalutowa – wszystko to od dawna dostępne jest w Pekao. Co jeszcze bardziej istotne, nie wiąże się z żadnymi zbędnymi kosztami: zarówno prowadzenie konta, jak i karta są darmowe bez konieczności spełniania dodatkowych warunków. Podobnie jest z wypłatami ze wszystkich bankomatów w kraju.

Często używana przez młodzież będzie również aplikacja PeoPay z praktycznie pełną funkcjonalnością, jaką mają do dyspozycji dorośli – będzie to narzędzie do nauki odpowiedzialności za swoje pieniądze. Rodzic ma wgląd w historię transakcji, może również ustalać limity, jednak to nastolatek wydaje pieniądze na to, na co uzna za stosowne. Jeśli budżet rozejdzie się zbyt szybko, wspólna analiza wydatków będzie dobrą lekcją na przyszłość.

Szczegółowe informacje o samym koncie i o promocji znajdziesz w naszej analizie: Konto dla nastoletniego dziecka – czy warto otworzyć Konto Przekorzystne w Pekao?

Jak założyć Konto Przekorzystne lub pakiet PeoPay KIDS?

Najwygodniej zrobić to online, ale jest to możliwe tylko z poziomu konta rodzica w Pekao SA, w bankowości internetowej Pekao24 lub aplikacji PeoPay w Panelu rodzica. Rodzice nieposiadający konta w Pekao SA mogą je założyć przez internet na pekao.com.pl, lub udać się z dzieckiem do stacjonarnego oddziału banku.

6,5% na koncie oszczędnościowym

Na koniec kolejny argument, który sprawia, że opisywana promocja jest naprawdę atrakcyjna. Zarówno rodzic, jak i dziecko oraz nastolatek, mają do dyspozycji darmowe konto oszczędnościowe z odsetkami 6,5 procent w skali roku, i to przez rzadko spotykany w innych promocjach czas, czyli przez 5 miesięcy.

100 zł w programie Bezcenne Chwile

Dzięki pakietowi PeoPay KIDS zyskać mogą nie tylko najmłodsi, ale również dorośli. Rodzic, który założy dziecku konto i kartę z wizerunkiem gamingowym, może otrzymać 8000 punktów w programie Bezcenne Chwile, co jest równoznaczne z nagrodą o wartości 100 zł. Aby zdobyć nagrodę, wystarczy do 15 stycznia 2024 r. spełnić dwa proste warunki:

Warunek 1 (uzależniony od wieku dziecka):

  • założyć dziecku w wieku od 6 do 12 lat pakiet PeoPay KIDS (Konto Przekorzystne, konto oszczędnościowe Mój Skarb, karta Mastercard PeoPay KIDS z wizerunkiem gamingowym oraz aplikacja PeoPay KIDS) lub
  • założyć nastolatkowi w wieku od 13 do 17 lat Konto Przekorzystne oraz kartę debetową Mastercard Debit FX z wizerunkiem gamingowym lub muzycznym,

Warunek 2:

  • w okresie 30 dni od zawarcia umowy rodzic musi zapłacić min. 5 razy swoją kartą Mastercard zapisaną do programu Bezcenne Chwile.

Aby skorzystać z promocji online, zaloguj się na swoje konto w Pekao SA. Jeśli nie masz jeszcze konta w Pekao SA, możesz założyć je online na stronie banku, a potem założyć konto dla dziecka i zapisać je do promocji.

Przejdź na stronę Konta Przekorzystnego w promocji rodzinny bonus »