Serwis o edukacji finansowej dzieci i młodzieży

Gry i książki

Jak gra w Monopoly uczy mechanizmów ekonomicznych?

Monopoly – legendarna planszówka, która gromadzi wokół siebie całe pokolenia. Któż z nas nie marzył o posiadaniu rozbudowanej sieci hoteli czy zbudowaniu finansowego imperium w trakcie gry. Gra Monopoly to jednak coś więcej niż zabawa w rodzinnym czy przyjacielskim gronie. Każda rozgrywka jest doskonałą okazję do nauki podstawowych mechanizmów ekonomicznych.

Gry jako ważny element edukacji finansowej

Jeszcze parę lat temu zdania o grach komputerowych raczej nie były pochlebne. O większości mówiono, że to pożeracze czasu i bezmyślna rozrywka. Wybór jest bardzo szeroki, wszystko zależy od nas. Nie wszystkie gry to krwawe strzelaniny albo planszówki o potworach. Część może być bardzo użyteczna w nauce, również ekonomii i oszczędzania i warto na takie...    Czytaj dalej »

Jak żyć Panie Prezesie? – zostań przedsiębiorcą w polskich realiach

W tytułowej planszówce, każdy z graczy spróbuje rozwinąć swoją firmę (lub start-up, jak kto woli) do statusu wielkiego przedsiębiorstwa, z potężnym majątkiem w postaci gotówki i dóbr materialnych – pięknej siedziby, hal produkcyjnych, maszyn, pojazdów i komputerów. Gra została zaprojektowana i wydana w Polsce, więc jest osadzona w polskim „klimacie”. Co ważne, przysporzy tyle samo...    Czytaj dalej »