Serwis o edukacji finansowej dzieci i młodzieży

PeoPay KIDS – konto i aplikacja dla dzieci od Pekao SA

Krzysztof Gibek   •   Aktualizacja: 3 grudnia 2020 r.

Bank Pekao udostępnił produkt, umożliwiający stopniowe wprowadzanie dziecka w świat finansów. Konto z kartą oraz aplikacją PeoPay KIDS jest teraz dostępne od 6. roku życia. Wszystko pod bacznym okiem rodzica, który ma pełną kontrolę nad kartą i rachunkiem, z którego korzysta dziecko, przez co nie trzeba martwić się, że kieszonkowe zostanie roztrwonione. Jak to działa i ile to kosztuje?

PeoPay KIDS dla świadomych rodziców

Konto dla najmłodszych w Pekao SA jest bardzo ciekawą propozycją dla rodziców, którzy chcą krok po kroku zaznajamiać swoje dzieci ze światem finansów. Dlaczego to tak ważne?

Jeśli nie chcesz, by Twoje dziecko w dorosłym życiu było nieodpowiedzialne finansowo i wpadło w spiralę zadłużenia, produkty takie jak PeoPay KIDS powinny być używane na porządku dziennym.

PeoPay KIDS – co to jest?

Konto dla dziecka zakłada rodzic (wcześniej zakładając dla siebie rachunek, który będzie powiązany z PeoPay KIDS, czyli Konto Przekorzystne w Pekao) z poziomu bankowości internetowej. Co znajduje się w pakiecie, z którego będzie korzystać dziecko?

 • Portfel (czyli Konto Przekorzystne dla młodych), na którym dziecko będzie miało pieniądze na bieżące wydatki
 • Skarbonki (w ramach konta oszczędnościowego Mój Skarb), które dziecko samo tworzy w aplikacji i na których będzie mogło zbierać pieniądze na wymarzone cele – zakup roweru, konsoli, smartfona. Taka skonkretyzowana wizja nagrody za oszczędzanie jest skutecznym motywatorem. Co więcej, w edukacji pomogą Ci trenerzy, którzy w apce udzielą Twojemu dziecku cennych porad na temat oszczędzania.
 • Karta PeoPay KIDS, dzięki której dziecko może bezpiecznie wydawać drobne kwoty w sklepach lub wypłacić pieniądze z bankomatu. Co ważne, może to robić tylko w ramach określonych przez rodzica limitów: domyślnie jest to 20 zł dziennie, można zwiększyć do maksymalnie 50 zł dziennie.

Karta PeoPay Kids

Aplikacja PeoPay KIDS – opinie

Aplikacja zbiera bardzo dobre opinie w sklepie Google Play (aktualna ocena to 4,6 na 5). Jako mankamenty rodzice wskazują brak możliwości płatności kartą w internecie czy za niski limit 50 zł. Czy są to rzeczywiście minusy PeoPay KIDS? Zdecydowanie nie, bo chodzi o kwestie bezpieczeństwa finansów dziecka, szczególnie, że operowanie numerem karty i kodem CVV w internecie wymaga świadomości i umiejętności odróżnienia wiarygodnych stron od tych potencjalnie niebezpiecznych. W tym aspekcie zablokowanie tego typu transakcji to kolejny plus dla banku.

Kontrola rodzicielska

Jedną z najważniejszych cech PeoPay KIDS jest bezpieczeństwo, jaką daje Ci możliwość ustawiania limitów oraz pełna kontrola nad tym, co dzieje się na koncie dziecka. Jeśli na przestrzeni czasu okaże się, że maluch odpowiedzialnie wydaje i udaje mu się jeszcze oszczędzać, możesz dać mu więcej zasłużonej swobody.

A w edukowaniu malucha rodzić ma wsparcie w postaci sympatycznych postaci „przewodników” w świecie finansów, o czym posłuchać można w poniższym filmie.

Ile kosztuje konto dla dziecka w Pekao?

PeoPay KIDS (dla dziecka)

 • miesięczna opłata za prowadzenie konta dziecka: 0 zł
 • przelew zewnętrzny przez aplikację: 0 zł (do 13 r.ż. przelew musi być zatwierdzony przez rodzica)
 • miesięczna opłata za kartę: 0 zł (możliwość wydania karty dla dzieci od 6. roku życia)
 • wypłaty z bankomatów: 0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie
 • darmowa wpłata gotówki: we wpłatomatach banku Pekao SA

Rachunek rodzica (Konto Przekorzystne)

 • miesięczna opłata za prowadzenie konta: 6 zł lub 0 zł (zwolnienie jeśli w poprzednim miesiącu na konto wpłynęło jednorazowo min. 500 zł oraz została wykonana jedna płatność kartą lub aplikacją PeoPay)
 • przelew zewnętrzny przez internet: 0 zł
 • miesięczna opłata za kartę: 3 zł lub 0 zł (zwolnienie z opłaty jeśli w poprzednim miesiącu na konto wpłynęło jednorazowo min. 500 zł oraz została wykonana jedna płatność kartą lub aplikacją PeoPay)
 • wypłaty z bankomatów własnych: 0 zł za wypłaty z bankomatów Pekao SA
 • wypłaty z bankomatów obcych: 2,3% min. 5 zł lub 0 zł za 2 darmowe wypłaty gotówki z obcych bankomatów w kraju i za wszystkie wypłaty gotówki z bankomatów za granicą, jeśli spełnisz warunek zwolnienia z opłaty za konto i kartę
 • darmowa wpłata gotówki: we wpłatomatach banku Pekao SA

Co można zyskać dodatkowo?

Zakładając PeoPay KIDS oraz Konto Przekorzystne dla siebie możesz obecnie zgarnąć premię 100 złotych za założenie konta przez formularz na stronie banku lub aplikację mobilną, a także spełnienie warunku aktywności w każdym z czterech miesięcy po miesiącu, w którym konto zostało założone. Czyli jeśli założysz konto w grudniu, to w styczniu, lutym, marcu i kwietniu musisz:

 • zapewnić wpływ na konto (z innego banku) na kwotę minimum 500 złotych,
 • zapłacić kartą do Konta Przekorzystnego lub aplikacją PeoPay,
 • zalogować się do aplikacji PeoPay.

Premia za spełnienie powyższych warunków zostanie wypłacona do 31 maja 2021 roku, a wszystkie zasady znaleźć można w regulaminie promocji.

Oprocentowanie rachunku dziecka

Pekao pomaga dzieciom w oszczędzaniu oferując (jak na obecne czasy) dobre oprocentowanie rachunku oszczędnościowego:

 • 2% w skali roku przez 3 miesiące do 3 000 zł na Koncie Mój Skarb (dla dzieci w wieku 6-12 lat).

Konto bankowe z aplikacją dla dzieci

Jak założyć?

Konto dla dziecka w Pekao założysz z poziomu swojej bankowości internetowej. Jeśli nie masz rachunku w tym banku, możesz złożyć wniosek przez internet na stronie Pekao SA. Jeśli tylko będziesz spełniać niewygórowane warunki aktywności (wpływ 500 zł i jedna płatność kartą w miesiącu) Twoje konto nie będzie generowało dodatkowych kosztów.

Po założeniu konta rachunek dziecka założysz w Panelu rodzica dostępnym w aplikacji PeoPay lub serwisie internetowym Pekao24.

Czy warto?

Zdecydowanie tak, bo po pierwsze aplikacja jest przemyślana i wykonana w ten sposób, że dziecko z wielką przyjemnością będzie z niej korzystać, po drugie dobre wprowadzenie dziecka w świat finansów to obowiązek każdego świadomego rodzica. Zaznajomienie malucha z zasadami działania banków, pomnażania oszczędności oraz odpowiedzialnością za uzbierane przez siebie pieniądze, pozwoli uniknąć w przyszłości tak negatywnych zjawisk, jak kompulsywne zakupy, wydawanie ponad stan, brak umiejętności oszczędzania i niezrozumienie oferty banków.

PeoPay KIDS znacznie ułatwi ten proces, a Ty przy tym nie zbankrutujesz – Konto Przekorzystne jest praktycznie bezkosztowe, jeśli spełnisz proste warunki aktywności. Z ofertą PeoPay KIDS i Konta Przekorzystnego dla rodzica możesz zapoznać się na stronie pekao.com.pl.