Serwis o edukacji finansowej dzieci i młodzieży

PeoPay KIDS – konto i aplikacja dla dzieci od Pekao SA

Krzysztof Gibek   •   31 sierpnia 2022 r.

Bank Pekao oferuje nowoczesny produkt umożliwiający stopniowe wprowadzanie dziecka w świat finansów: konto z kartą oraz aplikacją PeoPay KIDS, dla dzieci od w wieku od 6 do 13 lat. Wszystko pod bacznym okiem rodzica, który ma pełną kontrolę nad kartą i rachunkiem, z którego korzysta dziecko, przez co nie trzeba martwić się, że kieszonkowe zostanie roztrwonione. Jak to działa i ile to kosztuje?

PeoPay KIDS dla świadomych rodziców

Konto dla najmłodszych dzieci poniżej 13 lat w Pekao SA jest bardzo ciekawą propozycją dla rodziców, którzy chcą krok po kroku zaznajamiać swoje dzieci ze światem finansów. Dlaczego to tak ważne?

Jeśli nie chcesz, by Twoje dziecko w dorosłym życiu było nieodpowiedzialne finansowo i wpadło w spiralę zadłużenia, produkty takie jak PeoPay KIDS powinny być używane na porządku dziennym.

200 zł premii dla dziecka i 200 zł premii dla rodzica w najnowszej promocji Pekao

Młodzi posiadacze konta w Pekao mogą teraz zyskać 200 złotych kieszonkowego od banku, a ich rodzice drugie 200 zł. Warunkiem jest otwarcie konta przez rodzica i wykonywanie transakcji bezgotówkowych przez 3 miesiące od otwarcie konta, oraz założenie konta dla dziecka i – w zależności od jego wieku – albo zgromadzenie na rachunku kwoty min. 200 złotych, albo wykonanie przez dziecko kilku transakcji bezgotówkowych. Wszystkie szczegóły oferty znajdziesz w naszej analizie: Do 400 zł za założenie konta sobie i dziecku – mikołajowy bonus od Pekao.

PeoPay KIDS – co to jest?

Konto dla dziecka zakłada rodzic (wcześniej zakładając dla siebie rachunek, który będzie powiązany z PeoPay KIDS, czyli Konto Przekorzystne w Pekao) z poziomu bankowości internetowej lub w aplikacji PeoPay – z obu ścieżek, dla obecnych i dla nowych klientów, można skorzystać na stronie PeoPay KIDS banku Pekao SA. Co znajduje się w pakiecie, z którego będzie korzystać dziecko?

 • Portfel (czyli Konto Przekorzystne dla młodych), na którym dziecko będzie miało pieniądze na bieżące wydatki. Konto jest prowadzone bezpłatnie, bez żadnych warunków.
 • Skarbonki (w ramach konta oszczędnościowego Mój Skarb), które dziecko samo tworzy w aplikacji i na których będzie mogło zbierać pieniądze na wymarzone cele – zakup roweru, konsoli, smartfona. Taka skonkretyzowana wizja nagrody za oszczędzanie jest skutecznym motywatorem. Co więcej, w edukacji pomogą Ci sympatyczni, rysunkowi trenerzy, którzy w apce udzielą Twojemu dziecku cennych porad na temat oszczędzania.
 • Karta PeoPay KIDS, dzięki której dziecko może bezpiecznie wydawać drobne kwoty w sklepach lub wypłacić pieniądze z bankomatu. Co ważne, może to robić tylko w ramach określonych przez rodzica limitów: domyślnie jest to 20 zł dziennie (limit możesz dowolnie zwiększyć do maksymalnej kwoty 500 zł dziennie). Do wyboru jest 6 wzorów graficznych, które na pewno przypadną dziecku do gustu.

Aplikacja PeoPay KIDS – opinie

Aplikacja zbiera bardzo dobre opinie w sklepie Google Play (aktualna ocena to 4,7 na 5 gwiazdek) i jest to najlepiej oceniana aplikacja bankowa dla dzieci w Polsce. Jako mankamenty użytkownicy wskazują brak możliwości płatności kartą w internecie i za niskie limity transakcji. Czy są to rzeczywiście minusy PeoPay KIDS? Zdecydowanie nie, bo chodzi o kwestie bezpieczeństwa finansów dziecka, szczególnie, że operowanie numerem karty i kodem CVV w internecie wymaga świadomości i umiejętności odróżnienia wiarygodnych stron od tych potencjalnie niebezpiecznych. W tym aspekcie zablokowanie tego typu transakcji to kolejny plus dla banku.

W komentarzach podnoszony jest również brak Blika w PeoPay KIDS, jednak pracownicy banku zapewniają, że pracują nad jego wdrożeniem. Absolutna większość opinii jest jednoznacznie pochlebna dla aplikacji dla najmłodszych od Pekao.

Kontrola rodzicielska

Jedną z najważniejszych cech PeoPay KIDS jest bezpieczeństwo, jaką daje Ci możliwość ustawiania limitów oraz pełna kontrola nad tym, co dzieje się na koncie dziecka. Jeśli na przestrzeni czasu okaże się, że maluch odpowiedzialnie wydaje i udaje mu się jeszcze oszczędzać, możesz dać mu więcej zasłużonej swobody. Jakie narzędzia kontroli dostaje rodzic?

 • podgląd historii: wydatków i oszczędności dziecka,
 • akceptacja (bądź odrzucanie) inicjowanych przez dziecko przelewów wychodzących, doładowań telefonu lub zakupów kodów do gier,
 • kontrola karty i dziennych limitów wydatków dziecka,
 • wybór funkcji, które będą dostępne w aplikacji (np. wyłączenie możliwości doładowania telefonu przez dziecko czy zakupu kodu do gry),
 • zarządzanie funkcjami karty dziecka: możesz zablokować, odblokować lub zastrzec kartę, włączyć transakcje zbliżeniowe kartą, decydować, czy karta umożliwia wypłaty gotówki z bankomatów.

Warto wiedzieć, że karta ma domyślnie wyłączoną możliwość płatności zbliżeniowych oraz wypłaty gotówki z bankomatu – żeby więc dziecko mogło korzystać z tych funkcji, musisz je aktywować. Podobnie jest z opcją zakupu kodów do gier – również jest domyślnie wyłączona i w gestii rodzica leży, czy udostępni ją dziecku.

Dziecko nie może również płacić kartą w internecie – ze względów bezpieczeństwa ta opcja nie jest dostępna poniżej 13. roku życia.

Z kolei w edukowaniu malucha rodzic ma wsparcie sympatycznych postaci „przewodników” w świecie finansów: Żubra, Złotówki i Lisa, o czym posłuchać można w poniższym filmie.

Ile kosztuje konto dla dziecka w Pekao?

PeoPay KIDS (dla dziecka)

 • miesięczna opłata za prowadzenie konta dziecka: 0 zł
 • przelew zewnętrzny przez aplikację: 0 zł (do 13 r.ż. przelew musi być zatwierdzony przez rodzica)
 • miesięczna opłata za kartę: 0 zł (możliwość wydania karty dla dzieci od 6. roku życia)
 • wypłaty z bankomatów: 0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie
 • darmowa wpłata gotówki: we wpłatomatach banku Pekao SA

Rachunek rodzica (Konto Przekorzystne)

 • miesięczna opłata za prowadzenie konta : 0 zł
 • przelew zewnętrzny przez internet: 0 zł
 • miesięczna opłata za kartę: 4 zł lub 0 zł (zwolnienie z opłaty jeśli w poprzednim miesiącu na konto wpłynęło jednorazowo min. 500 zł oraz została wykonana jedna płatność kartą lub aplikacją PeoPay)
 • wypłaty z bankomatów własnych: 0 zł za wypłaty z bankomatów Pekao SA
 • wypłaty z bankomatów obcych: 2,3% min. 5 zł lub 0 zł za 2 darmowe wypłaty gotówki z obcych bankomatów w kraju i za wszystkie wypłaty gotówki z bankomatów za granicą, jeśli spełnisz warunek zwolnienia z opłaty za konto i kartę
 • darmowa wpłata gotówki: we wpłatomatach banku Pekao SA

aplikacja pekao dla dzieci

Jak założyć?

Konto dla dziecka w Pekao założysz z poziomu swojej bankowości internetowej. Jeśli nie masz rachunku w tym banku, możesz złożyć wniosek przez internet na stronie Pekao SA. Twoje konto będzie prowadzone bezpłatnie, a karta będzie darmowa jeśli będziesz spełniać niewygórowane warunki aktywności (wpływ 500 zł i jedna płatność kartą w miesiącu).

Po założeniu konta rachunek dziecka założysz w Panelu rodzica dostępnym w aplikacji PeoPay lub serwisie internetowym Pekao24.

Czy warto?

Zdecydowanie tak, bo po pierwsze aplikacja jest przemyślana i wykonana w ten sposób, że dziecko z wielką przyjemnością będzie z niej korzystać, po drugie dobre wprowadzenie dziecka w świat finansów to obowiązek każdego świadomego rodzica. Zaznajomienie malucha z zasadami działania banków, pomnażania oszczędności oraz odpowiedzialnością za uzbierane przez siebie pieniądze, pozwoli uniknąć w przyszłości tak negatywnych zjawisk, jak kompulsywne zakupy, wydawanie ponad stan, brak umiejętności oszczędzania i niezrozumienie oferty banków.

PeoPay KIDS znacznie ułatwi ten proces, a Ty przy tym nie zbankrutujesz – Konto Przekorzystne jest prowadzone bez opłat, a karta będzie darmowa, jeśli spełnisz proste warunki aktywności. Z ofertą PeoPay KIDS i Konta Przekorzystnego dla rodzica możesz zapoznać się na stronie pekao.com.pl.