Serwis o edukacji finansowej dzieci i młodzieży

150 zł kieszonkowego dla dzieci i nastolatków od Pekao

Redakcja   •   20 marca 2023 r.

W kolejnej edycji promocji „Rodzice polecają Konto Przekorzystne dzieciom” najmłodsi mogą zyskać 150 zł kieszonkowego na start oraz wysokie oprocentowanie na koncie oszczędnościowym. Warunki, które trzeba spełnić są bardzo proste, trzeba jednak pamiętać, że rodzic również musi posiadać lub założyć konto w Pekao SA.

W aktualnej promocji biorą udział rodzice oraz dwie grupy wiekowe: dzieci do 12 lat oraz młodzież od 13 do 17 lat. Kieszonkowe w wysokości 150 zł od banku to nie jedyny powód, dla którego warto zainteresować się tą ofertą, bo poza tym można zyskać dla dziecięcych oszczędności aż 8% na koncie oszczędnościowym przez 6 miesięcy.

Jak zyskać 150 zł dla dziecka w wieku poniżej 13 lat

Do promocji można przystąpić do 15 maja 2023 r. i to rodzic otwiera konto, zgłaszając dziecko do promocji, jednocześnie sam będąc klientem banku (Konto Przekorzystne dla siebie możesz założyć na stronie pekao.com.pl). Co dokładnie trzeba zrobić?

  • załóż dziecku Konto Przekorzystne z pakietem PeoPay KIDS przez internet – za to dziecko otrzyma 50 zł,
  • w dniu 1 czerwca 2023 r. (ważne, żeby był to właśnie ten dzień) saldo na Koncie Przekorzystnym dla młodych lub na rachunku oszczędnościowym Mój Skarb musi być większe niż 200 złotych – za to na rachunek dziecka wpłynie pozostała część nagrody, czyli 100 zł.

Pamiętaj, że salda na obu rachunkach się są sumowane, ponad 200 zł musi być zatem na jednym, albo na drugim koncie (bieżącym lub oszczędnościowym), bądź oczywiście na obu. Poza tym, jak zostało wspomniane wyżej, rodzic musi mieć konto w banku w dniu zgłoszenia dziecka do promocji. Warunki są banalne, a czytając regulamin nie natkniemy się na żadne haczyki. Więcej informacji o pakiecie PeoPay KIDS znajdziesz w tekście: PeoPay KIDS – konto i aplikacja dla dzieci od Pekao SA.

Jak zyskać 150 zł dla nastolatka w wieku 13-17 lat

Podobnie jak w przypadku młodszych dzieci, rodzic zakłada konto nastolatkowi (do 15 maja), sam posiadając już konto w Pekao SA. Różni się jedynie warunek aktywności, to znaczy do wypłaty premii potrzebne jest wykonanie pięciu transakcji kartą. Krok po kroku:

  • załóż dziecku Konto Przekorzystne dla młodych przez internet – za to nastolatek otrzyma 50 zł,
  • po przystąpieniu do promocji nastolatek musi wykonać przynajmniej 5 transakcji bezgotówkowych (kartą płatniczą lub aplikacją PeoPay, w tym Blikiem) do 1 czerwca 2023 r. Po spełnieniu tego warunku na konto wpłynie 100 zł.

Nagroda zostanie wypłacona na Konto Przekorzystne dla młodych nie później, niż 30 czerwca 2023 r.

Analizę rachunku dla młodych w Pekao znajdziesz w naszym artykule: Konto dla nastoletniego dziecka – czy warto otworzyć Konto Przekorzystne w Pekao?

8% na koncie oszczędnościowym

Ważnym elementem stanowiącym o atrakcyjności oferty Pekao jest wysokie oprocentowanie dla zaskórniaków. Zarówno rodzic, jak i dziecko oraz nastolatek, mają do dyspozycji darmowe konto oszczędnościowe z odsetkami 8 procent w skali roku, i to aż przez 6 miesięcy.

Jak założyć?

Żeby otworzyć konto dziecku, musisz zostać klientem Pekao SA. Potem w panelu rodzica w aplikacji PeoPay albo bankowości internetowej Pekao24 podaj dane dziecka/nastolatka i wybierz produkty, o które wnioskujesz (czyli rachunek bieżący, oszczędnościowy i kartę płatniczą).