Serwis o edukacji finansowej dzieci i młodzieży

Program poleceń w Banku Pekao SA, czyli premia za polecenie konta znajomemu

Redakcja   •   25 stycznia 2023 r.

W Banku Pekao SA ruszyła nowa edycja programu poleceń. Zarówno polecający, jak i osoba, która otworzy konto z polecenia, otrzymają nagrodę pieniężną, zależną od rodzaju wybranego rachunku. Do akcji można zgłosić się w aplikacji PeoPay lub systemie Pekao24, a kodem polecenia będzie nasz numer telefonu.

W komunikacie banku czytamy: „W Programie Poleceń – Polecam Przekorzystnie, każdy klient za skuteczne polecenie jednej osoby może liczyć na nagrodę w wysokości od 50 zł do 100 zł w zależności od wybranego konta przez poleconego. Sam polecony za otwarcie konta również może zyskać od 50 zł do 100 zł. Do wyboru są cztery rodzaje rachunków z oferty banku: Konto Przekorzystne, Konto Przekorzystne dla młodych, Konto Świat Premium oraz Konto Przekorzystne Biznes. Premia zostanie przyznana, gdy polecony klient otworzy konto.

W Programie Polecam Przekorzystnie mogą wziąć udział zarówno dotychczasowi klienci (posiadający konto w banku), jak również ci, którzy założą konto w okresie trwania programu. Aby wziąć w nim udział wystarczy zarejestrować się w aplikacji mobilnej PeoPay lub serwisie internetowym Pekao24.

Co ważne, należy pamiętać o przekazaniu poleconej osobie kodu promocyjnego – którym dla ułatwienia jest numer telefonu podawany podczas rejestracji w programie. Konto można otworzyć w oddziałach banku w całej Polsce lub online, za pomocą selfie w aplikacji mobilnej PeoPay. Każdy klient banku może polecić konto maksymalnie 15 osobom, czyli zyskać nawet 1500 zł. Klient polecony, aby dostać nagrodę powinien wykonać pięć transakcji bezgotówkowych, w każdym z trzech pełnych miesięcy kalendarzowych, po miesiącu założenia konta. Natomiast klient polecający otrzymuje nagrodę za skuteczne polecenie konta”.

Konto dla rodzica i dla dziecka

Co prawda w programie nie można polecać kont niepełnoletnim, ale rodzice, którzy założą konto dla dziecka bądź nastolatka mogą zdobyć dla nich premię na kieszonkowe, o czym piszemy w artykule 150 zł kieszonkowego dla dzieci i nastolatków od Pekao. Specjalnie z myślą o najmłodszych bank przygotował dostosowaną do wieku aplikację PeoPay KIDS powiązaną z rachunkiem, który pozwala dzieciom uczyć się finansów krok po kroku. Jej szczegółowy opis znajdziesz w analizie: PeoPay KIDS – konto i aplikacja dla dzieci od Pekao SA.