Serwis o edukacji finansowej dzieci i młodzieży

Revolut <18 dla dzieci i młodzieży

Redakcja   •   18 sierpnia 2022 r.

Rachunek dla dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 17 lat, znany do tej pory jako Revolut Junior, został przekształcony w Konto Revolut <18. Nowa kolorystyka aplikacji i samodzielnie zaprojektowane wzory kart płatniczych, to nie jedyne zmiany, które pojawiły się wraz z nowym rachunkiem. Dodano również możliwość bezpłatnego i natychmiastowego przelewania pieniędzy pomiędzy użytkownikami Revolut <18. Rodzice mogą z kolei ustawić regularny dzień przelewania dziecku kieszonkowego ze swojego konta w Revolucie i śledzić wydatki kartą.

Z możliwości założenia konta Revolut Junior dzieciom skorzystało do tej pory blisko 100 tys. rodziców w Polsce, a na świecie młodych użytkowników Revoluta szacuje się na ponad 1,6 mln. Od teraz ten szybko zdobywający popularność rachunek nazywa się Revolut <18.

Nowe fukcje w Revolut <18

Zmiana Revolut Junior w Revolut <18 to oprócz nowej szaty graficznej także możliwość personalizacji karty płatniczej poprzez narzędzie do projektowania kart, które znajdziemy w odświeżonej aplikacji.

Dzięki temu można stworzyć kartę, na której dziecko umieści odręczne rysunki, teksty z możliwością wyboru czcionki, gotowe obrazki i emotikony. W ten sposób młodzi mogą cieszyć się z posiadania swojej niepowtarzalnej karty płatniczej.

Powiadomienia o wydatkach dla dziecka i rodzica

Wprowadzono również możliwość śledzenia wykonywanych transakcji i otrzymywania powiadomień push o wydatkach – co może pomóc dziecku nie przekraczać zaplanowanego budżetu, a dzięki funkcji ustawiania i kontrolowania celów oszczędnościowych, zadbać również o regularne oszczędzanie.

Dla rodziców z kolei wprowadzono błyskawiczne powiadomienia wysyłane na telefon za każdym razem, gdy karta dziecka jest użyta.

Regularne kieszonkowe i nagrody za wyzwania

Nowością jest również możliwość ustawienia cyklicznego dnia wypłaty kieszonkowego z konta rodzica na Revolut <18. Możesz również zaplanować zestaw wyzwań do podjęcia i ukończenia, które warunkują wypłatę nagrody dziecku.

Przelewy błyskawiczne

W Revolut <18 znajdziemy również, znaną z dorosłej wersji konta, funkcję “Revolut me!”, która pozwala młodym poprosić znajomych o pieniądze i wykonywać przelewy do innych użytkowników Revolut <18 w sposób darmowy i błyskawiczny.

Menedżer produktów w Revolucie, Tara Massoudi tak mówi o wprowadzonych zmianach:

Liczymy, że nowy, pozytywny i pełen energii design przypadnie do gustu użytkownikom w różnym wieku poniżej 18 lat. Poszliśmy wprost za uwagami zgłaszanymi nam przez klientów. Młodzi prosili o możliwość personalizacji Revolut <18 i właśnie taką funkcję dla nich uruchamiamy. Chcieli, żeby karta była bardziej ich. Dlatego, stworzyliśmy nieco bardziej “dorosły” design i nazwę. Revolut <18 to konto, które uczy się i rośnie wraz z użytkownikiem!

Jak otworzyć Revolut <18?

Karta Revolut <18 jest darmowa i każdy rodzic bądź opiekun prawny, który posiada konto w Revolut może utworzyć w nim konto dla dziecka lub nastolatka.

Dziecko może z kolei pobrać aplikację Revolut <18 na swój smartfon poprzez zeskanowanie QR kodu z ekranu telefonu rodzica, ale nie jest to konieczne do działania karty.

Rodzice mogą stworzyć do 5 kont Revolut <18 (w zależności od planu, z którego korzystają w Revolut). Nastolatkowie mogą też sami zarejestrować konto, za pozwoleniem rodziców. Jeśli nastolatek nie zyskał jeszcze prawa do wyrażenia zgody na udostępnienie danych (w Polsce 16 lat), wtedy to rodzic (lub opiekun) może założyć mu konto z poziomu swojej własnej aplikacji.

źródło: informacje prasowe Revolut