Serwis o edukacji finansowej dzieci i młodzieży

100 zł dla nastolatka z Kontem Przekorzystnym dla młodych

Redakcja   •   02 grudnia 2021 r.

Otwierając konto dla dziecka w wieku od 13 do 17 lat możecie wziąć udział w dwóch łączących się ze sobą promocjach. Do zyskania jest łącznie 100 złotych dla nastolatka, a warunki są na tyle proste, że nikt nie powinien mieć problemów z ich spełnieniem. Co więcej, Konto Przekorzystne dla młodych idealnie nadaje się na praktyczny rachunek młodzieżowy.

Opis archiwalny, promocja zakończyła się 31.12.2021 r.

50 zł w promocji „Rodzice polecają Konto Przekorzystne dzieciom”

Promocja skierowana jest do nastolatków w wieku od 13 do 17 lat, którzy nie mieli i nie mają konta w Pekao SA. Rodzic wyraża zgodę na otwarcie rachunku oraz zgłasza dziecko do promocji, musi również posiadać konto w Pekao. Jak zdobyć premię?

Załóż Pakiet dla młodych (Konto Przekorzystne dla młodych z kartą oraz Rachunek oszczędnościowy Mój Skarb) dla swojego dziecka do 31.12.2021 r. i w tym samym dniu, w którym następuje otwarcie konta:

  • wyraź zgodę na przystąpienie do promocji oraz zaakceptuj jej regulamin,
  • wyraź zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu i zakresie niezbędnym do uczestnictwa w promocji i odebrania nagrody,
  • potwierdź przyjęcie do wiadomości oświadczenia z zakresu obowiązku informacyjnego zgodnie z RODO.

Za samo uruchomienie pakietu i spełnienie wspomnianych wyżej formalności związanych ze zgłoszeniem dziecka do promocji przysługuje bonus w wysokości 50 zł. Zostanie on wypłacony w formie przelewu na konto nastolatka w terminie do 24 dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym zostały spełnione warunki. Czyli jeśli warunki zostaną spełnione w grudniu, nagroda trafi na konto do 24 stycznia.

50 zł w promocji „Ekstra 50 zł dla nastolatka – edycja II”

Druga promocja w bezpośredni sposób łączy się z pierwszą, to znaczy, aby zgarnąć kolejne 50 zł, trzeba spełnić te same warunki, co w wyżej opisanej promocji „Rodzice polecają Konto Przekorzystne dzieciom” – czyli w skrócie: otworzyć wszystkie produkty wchodzące w skład pakietu dla młodych, wyrazić zgodę na przystąpienie do promocji, akceptując regulamin i zgody na przetwarzanie danych i RODO. Dodatkowo:

  • do 31 stycznia 2022 r. nastolatek musi wykonać minimum 3 transakcje bezgotówkowe – czyli zapłacić kartą lub Blikiem w sklepie lub w internecie.

Transakcja bezgotówkowa w myśl regulaminu jest rozumiana następująco: „transakcja dokonana w złotych polskich w sklepach stacjonarnych (POS) lub przez Internet przy użyciu Karty lub za pomocą aplikacji mobilnej PeoPay (dotyczy także płatności BLIK)”. Wypłata gotówki oraz anulowane transakcje nie będą uwzględniane.

Nagroda zostanie wypłacona na konto nastolatka do 24 lutego 2022 r. Wszystkie informacje i regulaminy znajdziesz na stronie Konta dla nastolatków w Pekao SA.

Ważna uwaga: jeśli zdecydujesz się na otwarcie konta z panelu rodzica, upewnij się, że jest tam możliwość zgłoszenia dziecka do promocji. Jeśli nie widzisz informacji o ofercie z bonusem, udaj się do oddziału banku, gdzie podpiszesz zgłoszenie i zaakceptujesz regulamin.

Czy warto otworzyć nastolatkowi Konto Przekorzystne?

Konto Przekorzystne z pakietem dla młodych będzie bardzo dobrym wyborem na pierwsze konto – jest nowoczesne i wyposażone w rozwiązania, które przypadną do gustu nastolatkowi. Co jeszcze bardziej istotne, nie wiąże się z żadnymi zbędnymi kosztami: zarówno prowadzenie konta, jak i karta są darmowe bez konieczności spełniania dodatkowych warunków. Podobnie jest z wypłatami ze wszystkich bankomatów w kraju.

Bardzo przydatna będzie również aplikacja PeoPay z praktycznie pełną funkcjonalnością, jak dla dorosłych – narzędzie do nauki odpowiedzialności za swoje pieniądze. Rodzic ma oczywiście wgląd w historię transakcji, może również ustalać limity, jednak to nastolatek wydaje pieniądze na to, na co uzna za stosowne. Jeśli budżet rozejdzie się zbyt szybko, zawsze można wyciągnąć wnioski na przyszłość analizując historię wydatków.

Szczegółowe informacje o samym koncie i o promocji znajdziesz w naszej analizie oraz na stronie oferty dla nastolatków 13-17 lat w Pekao SA.