Serwis o edukacji finansowej dzieci i młodzieży

50 zł od Santander Bank za założenia konta dla dziecka

Mateusz Skrzypczak   •   25 sierpnia 2021 r.

Santander Bank Polska przygotował promocję z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Każdy nastolatek w wieku od 13 do 19 lat może otrzymać od banku 50 zł kieszonkowego za założenie Konta Jakie Chcę wraz z kartą płatniczą.

Aby skorzystać z promocji i otrzymać bonus, dziecko musi spełnić następujące warunki:

  • mieć od 13 do 20 lat,
  • nigdy wcześniej nie być klientem Santander Banku,
  • do 30 września 2021 r. otworzyć Konto Jakie Chcę z Kartą Dopasowaną oraz dostępem do bankowości internetowej i mobilnej,
  • wyrazić tzw. zgody marketingowe, czyli m.in. na otrzymywanie informacji handlowej drogą elektroniczną i telefoniczną,
  • zarejestrować się na stronie promocji,
  • zapłacić min. 1 raz kartą lub Blikiem na dowolną kwotę do końca miesiąca następującego po tym, w którym zostało otwarte konto. Czyli jeśli konto zostanie założone w sierpniu, zapłacić kartą lub Blikiem musisz do końca września. Wypłaty z bankomatów nie są uwzględniane.

Do promocji można przystąpić do 30 września 2021 r.

Czy warto założyć dziecku Konto Jakie Chcę?

Rachunek ten jest na 4. miejscu naszego rankingu kont dla dzieci. Ma istotne zalety, jak np. darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie, dostęp do szerokiej palety płatności mobilnych, czy brak opłaty za przelewy natychmiastowe (co rzadko się zdarza).

Jednak w przypadku niewykonania min. 1 transakcji w miesiącu kartą lub Blikiem, bank naliczy miesięczną opłatę za kartę w wysokości 8 zł!

Drugim minusem jest brak możliwości bezpośredniego założenia konta online dla osoby niepełnoletniej. Trzeba udać się do oddziału, lub jeśli rodzic ma konto w Santander Banku, może założyć konto dla dziecka z poziomu swojej bankowości elektronicznej.