Serwis o edukacji finansowej dzieci i młodzieży

Informacje

wiedza finansowa Polaków

Niebezpiecznie niski poziom wiedzy finansowej Polaków

My, Polacy, teoretycznie znamy się na pieniądzach. Jednak, jeśli trzeba zagłębić się w szczegóły ekonomii i finansów, to poziom wiedzy finansowej rodaków nie napawa optymizmem. Niemal 50% z nas przyznaje, że wie mało, a nawet bardzo na ten temat.

Regulamin i polityka prywatności

Przeznaczenie serwisu KontoDziecka.pl Serwis jest skierowany do rodziców dzieci i młodzieży w wieku szkolnym, a jego celem jest dostarczanie informacji na temat edukacji finansowej, nauki podstaw ekonomii, oszczędzania i świadomego korzystania z produktów bankowych. Teksty przygotowane przez redaktorów portalu bazują na osobistych doświadczeniach i analizach. Warunki korzystania z serwisu Korzystanie z serwisu KontoDziecka.pl jest bezpłatne...    Czytaj dalej »

Kontakt i Współpraca

Portal KontoDziecka.pl powstał dopiero w 2016 roku, ale autorzy zamieszczonych tutaj artykułów piszą o finansach już od kilku lat. Mogą pochwalić się sporym dorobkiem publikacji na temat finansów młodzieży, produktów bankowych skierowanych do młodzieży (uczniów, studentów) oraz edukacji finansowej najmłodszych. Tym razem, pisząc dla KontoDziecka.pl, chcą pomóc rodzicom w edukacji finansowej swoich dzieci, tak aby...    Czytaj dalej »