Serwis o edukacji finansowej dzieci i młodzieży

Całkowicie zdalne otwieranie konta dla dziecka w PKO BP

Redakcja, informacje prasowe PKO BP   •   16 września 2022 r.

Do tej pory konto PKO Junior, przeznaczone dla dzieci do 13. roku życia, można było otworzyć jedynie w oddziale. Od teraz cały proces można przeprowadzić z poziomu bankowości internetowej rodzica (iPKO) jak i aplikacji mobilnej IKO.

Klienci PKO Banku Polskiego, którzy chcą otworzyć konto swoim dzieciom mogą to zrobić całkowicie zdalnie za pośrednictwem serwisu transakcyjnego iPKO i aplikacji mobilnej IKO.

W jednym wniosku można również zamówić kartę debetową PKO Junior z odrębnym rachunkiem. Prowadzenie PKO Konta Dziecka jest bezpłatne i jest elementem kompleksowej oferty finansowo-edukacyjnej PKO Junior.

Dyrektor Departamentu Produktów Klienta Indywidualnego w PKO Banku Polskim tak mówi o PKO Junior:

Obecnie już nikomu nie trzeba tłumaczyć, jak ważna jest edukacja finansowa już od najmłodszych lat. Dzieci szybko dojrzewają, rozumieją nawet najbardziej skomplikowane procesy, a z elektroniki korzysta już zdecydowana większość kilkulatków. Nasza oferta skierowana do najmłodszych zawiera wszystkie najpotrzebniejsze dziecku instrumenty, aby zrozumiało złożony świat finansów – od konta, karty, rachunku oszczędnościowego, aż po aplikację mobilną i materiały edukacyjne.

Nasi klienci od dawna wybierają głównie zdalne sposoby kontaktu z bankiem, dlatego systematycznie poszerzamy listę możliwości, które pozwalają im na załatwianie swoich spraw bez konieczności wizyty w placówce. Możliwość zdalnego założenia PKO Konta Dziecka dla dzieci do 13. roku życia oraz wnioskowania o kartę płatniczą w naszej bezkonkurencyjnej aplikacji mobilnej IKO jest jedną z nich.

Czym jest PKO Junior?

PKO Junior to pakiet finansowo-edukacyjny przeznaczony dla dzieci poniżej 13 lat, na który składa się rachunek Konto Dziecka, karta przedpłacona PKO Junior, Pierwsze Konto Oszczędnościowe, i co najważniejsze, dostęp do serwisu edukacyjnego i aplikacji mobilnej dostosowanej do wieku i możliwości dzieci.

Dziecko posiadające rachunek może zarządzać swoim kontem i oszczędnościami przez serwis internetowy PKO Junior i aplikację mobilną PKO Junior. Dzięki tym narzędziom uczy się stawiać pierwsze kroki w bankowości pod okiem dorosłych: sprawdza stan swoich środków, inicjuje przelewy (każdorazowo wymagana jest akceptacja przelewu przez rodzica) i doładowania karty PKO Junior, zakłada wirtualne skarbonki i określa cel na jaki zbiera pieniądze, korzysta z kalkulatora, który pozwala obliczyć, ile potencjalnie można zaoszczędzić uwzględniając wysokość i regularność wpłat. Właściciel PKO Konta Dziecka może również korzystać z karty PKO Junior, dzięki której można płacić za drobne zakupy i bezpłatnie wypłacać gotówkę z bankomatów PKO Banku Polskiego.

Więcej informacji o tym produkcie znajdziesz w artykule Jak PKO Junior i Szkolne Kasy Oszczędnościowe pomagają w oszczędzaniu? a wszystkie koszty sprawdzisz i porównasz w naszym rankingu: Najlepsze konto dla dziecka (wrzesień 2022) – ranking.