Serwis o edukacji finansowej dzieci i młodzieży

PKO BP: Już 2 miliony użytkowników bankowości poprzez urządzenia mobilne

Redakcja   •   24 stycznia 2017 r.

Bank PKO BP pochwalił się dziś, że w ostatnim kwartale 2016 r. do bankowości elektronicznej poprzez urządzenia mobilne zalogowało się prawie 2 mln unikalnych użytkowników. Pokazuje to nie tylko, jak silną pozycję bank ma na rynku, ale też jak szybko nowe technologie wchodzą w nasze codzienne życie.

Spośród wspomnianych 2 milionów użytkowników, 37% stanowią użytkownicy aplikacji mobilnej IKO, a pozostałe 63% to osoby, które zalogowały się przez telefon do serwisu iPKO lub pełnej wersji systemu bankowości elektronicznej. Te liczby nie dziwią w porównaniu z informacją, że na swoich urządzeniach aplikację banku zainstalowało już ponad milion osób. Z grupy użytkowników aplikacji IKO, 2% to osoby, które korzystają z usług banku tylko i wyłącznie za pomocą aplikacji mobilnej!

Jak mówi Michał Macierzyński, zastępca dyrektora Centrum Bankowości Mobilnej i Internetowej w PKO BP, do końca 2017 r. spodziewana ilość zalogowań do bankowości PKO BP poprzez urządzenia mobilne to 2,5 miliona.

Te prognozy mogą się okazać całkiem realne, zważywszy na to, że bank intensywnie promuje edukację finansową najmłodszych i oferuje dziś jedno z najlepszych kont dla dzieci na rynku (Pierwsze Konto). Oczywiście z pełnym dostępem online, także do aplikacji IKO.

Źródło: Centrum prasowe PKO BP