Serwis o edukacji finansowej dzieci i młodzieży

Tanie paliwo na wakacje. Gdzie zaoszczędzisz dodatkowo z Kartą Dużej Rodziny?

Katarzyna Jóźwik   •   05 lipca 2022 r.

Wakacje to czas rodzinnych wyjazdów. Aktualne ceny paliw mogą być jednak zbyt dużym obciążeniem dla domowego budżetu. Aby nie przekreślać marzeń Polaków o wakacyjnych wojażach, część stacji benzynowych wprowadziła wakacyjne promocje na paliwa. Jakie zniżki oferuje Orlen, BP, Lotos i Moya?

PKN Orlen – wakacyjna promocja na paliwo

Pierwszą firmą, która zdecydowała się na obniżenie cen paliw na wakacje, był PKN Orlen. Promocja obowiązuje od 27 czerwca do 31 sierpnia, a w ramach niej klienci detaliczni mogą zatankować benzynę lub olej napędowy o 30 gr taniej na litrze. Obowiązuje jednak limit jednorazowego tankowania – maks. 50 l. Aby skorzystać z promocji tankujący musi posiadać zarejestrowaną kartę Vitay lub korzystać z Aplikacji Orlen Vitay. W przypadku aplikacji konieczna jest aktywacja kuponu uprawniającego do zniżki. Klient ma do dyspozycji 3 kupony w ciągu miesiąca. Oznacza to, że w ciągu 30 dni może zatankować max. 150 l paliwa w niższej cenie.

Tańsze paliwo na stacjach Lotos

W odpowiedzi na promocję Orlenu inne marki paliwowe również zaproponowały swoje wersje wakacyjnych rabatów na paliwo. Od 1 lipca na stacjach Lotos ruszyła promocja „Tankuj taniej z programem Navigator ”, w ramach której zyskamy rabat 30 groszy na litrze. Aby korzystać z promocji, trzeba być aktywnym uczestnikiem programu i w kasie stacji okazać plastikową kartę lub aplikację mobilną Navigator. Dodatkowo należy tez przedstawić elektroniczny kupon uprawniający do tańszego tankowania. Każdy z uczestników programu otrzyma 3 takie kupony w miesiącu, a każdy z nich będzie gwarantował obniżony koszt max. 50 l paliwa. Promocją objęte są paliwa standard i premium poza LPG. Promocja nie obowiązuje w przypadku tankowania z wykorzystaniem kart Lotos Biznes czy innych kart flotowych, które akceptuje Lotos.

Tańsze paliwo na stacjach BP, w tym LPG

Kolejnym miejsce, gdzie możliwe jest tańsze tankowanie, są stacje BP. W tym przypadku jednak promocja „Tańsze wakacje z bp” obejmuje również LPG, a wysokość rabatu zależna jest od faktu rejestracji karty PAYBACK. W przypadku korzystania z karty niezarejestrowanej, zniżka wynosi 10gr/l. Jeśli zaś karta PAYBACK została zarejestrowana, rabat wzrasta do 30gr/l.

Uwaga! Chociaż promocja na stacjach BP dotyczy również LPG, maksymalny rabat w przypadku gazu wynosi 10gr/l i jest dostępny wyłącznie dla zarejestrowanych uczestników Programu PAYBACK. Podobnie jak inne stacje, BP narzuca limit jednorazowego tankowania – max. 50l – oraz limit paliwa w promocyjnej cenie w ciągu miesiąca – max. 150l. każdy, kto zatankuje jednorazowo min. 25l paliwa otrzyma bon rabatowy w wysokości 3 zł na zakupy w Wild Bean Cafe lub do wykorzystania w myjni stacji. Promocja obowiązuje od 1 lipca do 31 sierpnia 2022 r.

Tańsze paliwo w Moya na innych zasadach

Z rabatu na paliwo mogą skorzystać również klienci stacji Moya. W tym przypadku nie jest konieczne posiadanie karty czy aplikacji. Najmniejszy rabat wynosi 10 gr/l i przysługuje automatycznie każdemu kierowcy. Klienci stacji mogą jednak skorzystać z większych rabatów, a te zależne są od zakupu dodatkowych produktów na stacji. W przypadku zakupu produktu z oferty własnej lub punktu gastronomicznego stacji, rabat wzrasta do 20gr/l. Jeśli klient kupi dwa produkty, zatankuje o 30gr taniej na litrze. Promocja nie obejmuje LPG, a jednorazowe tankowanie nie może przekroczyć 60l. Moya nie określa jednak limitów dotyczących wielokrotności tankowania w czasie trwania promocji, zastrzegając jednocześnie, że pracownik stacji może odmówić przyznania rabatu w przypadku nieustannego korzystania z promocji. Rabaty na paliwo obowiązują od 2 do 15 lipca 2022 z możliwością przedłużenia.

Z Kartą Dużej Rodziny taniej na Orlenie i LOTOS

Chociaż coraz więcej stacji paliw oferuje rabaty na paliwa, to tylko dwie z nich zdecydowały się na dodatkowe rabaty dla rodzin wielodzietnych. Okazanie KRD uprawnia do otrzymania dodatkowego rabatu 10gr/l na stacjach Orlen. W przypadku Lotos na chwilę obecną rabat dla właścicieli KRD nie obowiązuje, ale ma być aktywowany w najbliższym czasie i wynosić 38-40gr/l (w zależności od rodzaju tankowanego paliwa).