Serwis o edukacji finansowej dzieci i młodzieży

Ósmy Festiwal Matematyki w Warszawie

Mateusz Skrzypczak   •   27 września 2022 r.

Fundacja mBanku zaprasza na rodzinną imprezę – Festiwal Matematyki. Wydarzenie odbędzie się już po raz ósmy, tym razem poświęcone będzie matematyce w ekologii. Rezerwujcie czas w sobotę, 1 października 2022 r.

Tegoroczna impreza poświęcona jest matematyce w połączeniu z ekologią. Warsztaty i zabawy pozwolą młodym uczestnikom dowiedzieć się, co łączy królową nauk z ochroną planety i nauką o klimacie. Matematyka posłuży jako narzędzie do zrozumienia, co obecnie dzieje się w przyrodzie, jaki mamy na to wpływ i co możemy zrobić, by zmniejszyć nasze negatywne oddziaływanie na środowisko.

Na zwiedzających czeka wiele atrakcji: gry, łamigłówki, eksperymenty. Rodzicom polecamy natomiast warsztat z psycholożką, dr Aleksandrą Piotrowską, o tym jak rozmawiać z dziećmi o katastrofie klimatycznej.

Na stoisku mFundacji odbędzie się także spotkanie z Mają Krämer – autorką najnowszej książki wydanej przez mFundację pt. „Matematyka na zielono”. Książka w matematyczny (a zarazem przystępny) sposób tłumaczy przyczyny i następstwa degradacji ekologicznej i zachęca do rodzinnych dyskusji o zmianie nawyków i prowadzeniu bardziej ekologicznego stylu życia. Zawiera także kilkaset ciekawostek, zadań i quizów. Uczestnicy październikowego spotkania będą mogli otrzymać bezpłatny egzemplarz.

Festiwal Matematyki odbędzie się w sobotę, 1 października 2022 r., przy ul. Czerskiej 8/10 w Warszawie. Fundacja mBanku – inicjator i partner festiwalu – zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych.

Bezpłatną wejściówkę na wydarzenie można zarezerwować na stronie https://festiwalmatematyki.webankieta.pl/