Serwis o edukacji finansowej dzieci i młodzieży

Internetowy Test Wiedzy SKO

Mateusz Skrzypczak   •   10 maja 2022 r.

W ramach programu edukacyjnego Szkolnych Kas Oszczędności PKO BP, bank przygotował specjalny test z zagadnień szczególnie istotnych w dzisiejszym świecie. Wiedza, jaką należy się wykazać, dotyczy finansów, oszczędzania, ekologii, aktywnego stylu życia, zdrowego odżywiania i cyberbezpieczeństwa.

SKO kierowane jest do dzieci, ale w teście mogą uczestniczyć wszystkie zainteresowane osoby – także dorośli. W ubiegłorocznej edycji rozwiązano aż 60 tysięcy testów! Każdy, kto odpowie prawidło na 7 z 10 pytań może pobrać i ewentualnie wydrukować dyplom Mistrza wiedzy SKO.

Aby ułatwić uczestnikom przygotowania testu, bank opracował specjalny sylabus, w którym znajdują się odnośniki do wszystkich zagadnień, które mogą się w teście pojawić.

Test jest realizowany w kilku wersjach: klasy 0-2, 3-4, 5-6. Dzieci młodsze z danej szkoły (pięciolatkowie) oraz dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi rozwiążą test dla klas 0-2. Aby uruchomić test, podczas logowania można skorzystać z kodu 000 (trzy zera), który należy wpisać w polu „Kod szkoły”. Dzieci, których szkoła uczestniczy w programie SKO, otrzymają dedykowany swojej szkole kod dostępu od Nauczyciela-Opiekuna SKO.

Ponieważ w teście ujęte są ważne zagadnienia, także i my zachęcamy wszystkich do zmierzenia się z testem, bez względu na wiek i to, czy szkoła uczestniczy w programie SKO.

Wystarczy wejść na stronę testu, wypełnić niezbędne pola i go uruchomić. Wszystkie pytania oraz odpowiedzi zostały skonsultowane z psychologiem i ekonomistą, którzy zadbali o adekwatność poziomu trudności do wieku. Do testu można przystąpić więcej niż 1 raz, wystarczy za każdym razem wpisać inną nazwę użytkownika, a system wylosuje nową pulę pytań.

Co ciekawe, bank informuje że ubiegłoroczna edycja pokazała, że dzieci bardzo często osiągały o wiele lepsze wyniki od dorosłych, np. rodziców, dziadków!

Zachęcamy do spróbowania swoich sił w internetowym Teście wiedzy SKO!