Serwis o edukacji finansowej dzieci i młodzieży

Aktualności

Tylko do 28 lutego promocyjne warunki w BZ WBK dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny

BZ WBK na swoim blogu przypomina, że jeszcze do 28 lutego 2018 r. posiadacze Karty Dużej Rodziny mogą skorzystać z preferencyjnych warunków na prowadzenie Konta Jakie Chcę, wydanie karty kredytowej 1|2|3 oraz karty kredytowej Visa Silver „Akcja Pajacyk”.

mBank podwaja wpłaty na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy

mBank, nowy partner finansowy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który od tego roku zastąpił Bank Pekao – obiecuje podwoić wpłaty swoich klientów na rzez fundacji. Podwojone zostaną pierwsze wpłaty klientów o wartości 10, 20, 50 lub 100 zł, a całkowita kwota wsparcia mBanku w ramach tej aktywności może wynieść nawet 1 mln zł.

PIT – jak rozliczyć 500+ w rocznym zeznaniu podatkowym?

Środki otrzymane w ramach programu 500+ stanowią dochód rodzin (rodziców), jednak nie podlegają one opodatkowaniu. Oznacza to, że beneficjent otrzymuje pełną kwotę 500 zł (bez potrącenia zaliczki na podatek dochodowy) oraz że nie trzeba tych środków uwzględniać w zeznaniu za 2017 rok.

Od stycznia 2018 r. zmiany w ulgach ZUS dla opiekunek dla dzieci

1 stycznia 2018 r. wchodzą w życie przepisy zmieniające system ulg dla osób legalnie zatrudniających opiekunki dla dzieci. Dotąd, na mocy ustawy z 2011 roku, w stu procentach finansowane z budżetu państwa były składki społeczne do wysokości minimalnej pensji.

Coraz mniej rodziców nie płaci alimentów

Po wejściu w życie 31 maja br. nowych przepisów dot. alimentów, wyraźnie zmniejszyła się liczba rodziców unikających lub zalegających ze świadczeniami. We wrześniu na do Krajowego Rejestru Dłużników wpisano z tego tytułu 600 osób, a jeszcze w marcu w KRD podobnych wpisów było 2500.

200+. Premia od Nest Banku przy okazji 500+

Dla posiadaczy kont w Nest Banku, którzy wskażą je jako rachunek do wpłat na formularzu 500+, bank oferuje możliwość otrzymania dodatkowych 200 zł. Trzeba jednak spełnić kilka dodatkowych warunków.

Ponad 500 zł na wyprawkę na jedno dziecko w 2017 roku wg badań Barometru Providenta

W ubiegłym tygodniu opublikowano wyniki badań Barometru Providenta na temat szacunkowych kwot wyprawki szkolnej w 2017 roku. Średnio koszt ten wyniesie 526 zł na jedno dziecko. Tylko niecałe 40% rodziców zmieści się w symbolicznej kwocie 500 zł, 20% przewiduje wydatki rzędu 500-700 zł, a 14% zamierza wydać jeszcze więcej.

Od 1 sierpnia można składać wnioski o przyznanie świadczenia 500+ na kolejny rok

Już od 1 sierpnia można będzie składać wnioski o objęcie programem 500+ na następny rok. Świadczenia są bowiem przyznawane tylko na okres jednego roku, pomiędzy 1 października a 30 września roku następnego. Tylko w pierwszym okresie trwania programu, okres ten był dłuższy, ponieważ rozpoczął się w kwietniu. Jednak dotychczas przyznane świadczenia wygasają z dniem 30...    Czytaj dalej »

Najświeższy raport Centrum im. Adama Smitha na temat kosztów wychowania dzieci w Polsce

Eksperci Centrum wyliczyli koszt wychowania jednego dziecka, aż do ukończenia 18 roku życia, na kwotę od 176 tys. do 200 tys. zł. W raporcie ujęte są wyliczenia także dla dwójki, trójki i czwórki dzieci.

50 zł za otwarcie konta dziecku

50 zł do Empik.com za otwarcie rachunku dla dziecka w PKO BP

Otwórz dziecku PKO Konto Dziecka (nastolatkowi PKO Konto Pierwsze) do 9 czerwca 2017 r., spełnijcie wspólnie klika prostych warunków, a otrzymasz kartę zakupową o wartości 50 zł do wykorzystania w sklepie internetowym empik.com. Co trzeba zrobić, żeby zgarnąć 50 zł? Otwórz PKO Konto Dziecka (poniżej 13 lat) lub PKO Konto Pierwsze (13-18 lat) wraz z...    Czytaj dalej »