Serwis o edukacji finansowej dzieci i młodzieży

eKonto możliwości – nowe konto dla dzieci i młodzieży w mBanku

Krzysztof Gibek, Mateusz Skrzypczak   •   15 marca 2019 r.

mBank postanowił po raz kolejny odświeżyć ofertę kont dla dzieci i młodzieży. Po dwóch latach zdecydowano się zastąpić dotychczasowe eKonto m nowym, prostszym i tańszym eKontem możliwości. W nowej ofercie na uwagę zasługuje przede wszystkim koniec z dotychczasowym podziałem na grupy wiekowe i ogólna obniżka kosztów prowadzenia konta.

Nasza ocena

9 na 10

Miejsce nr 1 w naszym rankingu kont dla dzieci 13-18 ›

Najważniejsze cechy

  • Konto i karta za darmo bez dodatkowych warunków
  • Możliwość założenia konta online przez dziecko już od 13 r.ż.
  • Brak opłat za własną grafikę na karcie debetowej
  • Do dyspozycji wszystkie rodzaje płatności mobilnych

Dla kogo jest przeznaczone eKonto możliwości?

eKonto możliwości to, podobnie jak jego poprzednik, rachunek w mBanku dla dzieci i młodzieży od 13 roku życia. Tym razem jednak górną granicą wiekową są 24 lata – po osiągnięciu 25 r.ż. eKonto możliwości zmienia się w zwykłe eKonto.

W odróżnieniu od kont młodzieżowych w niektórych bankach, oprócz kryterium wieku, eKonto m nie ma żadnych wymagań do spełnienia. Rodzic nie musi być klientem mBanku, jeśli chce w nim założyć konto dla swojego dziecka.

Ile kosztuje eKonto możliwości?

Posiadanie eKonta możliwości z kartą nie wiąże się z żadnymi cyklicznymi opłatami. Prowadzenie konta oraz wydanie i obsługa karty są całkowicie darmowe, bez konieczności spełnienia żadnych warunków.

Przelewy dokonywane za pośrednictwem bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej również są bezpłatne, podobnie jak wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce, bez dolnego limitu kwoty jak to miało miejsce w przypadku poprzedniej oferty.

Wpłat gotówkowych można bezpłatnie dokonywać na kilka sposobów: w oddziałach mBanku oraz we wpłatomatach mBanku, Planet Cash i Cashline.

Jak można założyć eKonto możliwości?

Rachunek ten można założyć przez internet, bez konieczności wizyty w oddziale – wystarczy wypełnić wniosek o otwarcie eKonta możliwości na stronie mBanku. Taki wniosek mogą samodzielnie złożyć także osoby niepełnoletnie, choć wtedy dokumenty musi już podpisać rodzic lub opiekun prawny. Umowę można podpisać za pośrednictwem firmy kurierskiej, lub w placówce mBanku – gdzie po wypełnieniu wniosku będzie czekać gotowy dokument.

Karta do konta z własną grafiką

mBank dodaje do eKonta możliwości darmową kartę debetową VISA Me, którą można płacić w sklepach stacjonarnych, kinach lub kawiarniach, ale też dokonując zakupów internetowych. Podczas zakładania konta można wybrać własną grafikę dla swojej karty: albo z galerii wzorów przygotowanych przez bank, albo wgrywając swoją własną grafikę, dzięki czemu karta będzie całkowicie niepowtarzalna. To wszystko również jest za darmo.

Obsługa konta przez internet

eKonto możliwości może być obsługiwane zarówno za pomocą tradycyjnego komputera, jak i smartfona. Do dyspozycji jest bowiem aplikacja mBanku (pod nazwą mBank PL), dostępna zarówno w sklepie AppStore jak i Google Play. Daje to pełną kontrolę nad kontem z każdego miejsca i możliwość błyskawicznego dokonywania płatności i przelewów, co zdecydowanie ułatwia bezgotówkowe rozliczenia pomiędzy znajomymi.

Oprócz bieżącego zarządzania kontem, system transakcyjny i aplikacja pomagają oszczędzać na dwa sposoby:

  • wspomagając oszczędzanie za pomocą tzw. wirtualnej skarbonki „Moje cele”,
  • oferując liczne zniżki lub zwroty części wydatków u partnerów mBanku, widoczne w zakładce mOkazje. Wystarczy w bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej aktywować kupon oraz postępować zgodnie ze wskazaniami na ekranie. Korzystanie z mOkazji jest zupełnie bezpłatne, można zatem sporo zaoszczędzić na zakupach.

Nowoczesne metody płatności

Posiadacz eKonta możliwości ma do dyspozycji cały wachlarz metod płatności. Kartą VISA Me może płacić zbliżeniowo lub tradycyjnie w sklepach, a także przez internet. Gdyby tego było mało, można korzystać ze wszystkich 3 najpopularniejszych form płatności mobilnych: BLIK, Apple Pay i Google Pay.

Czy warto założyć konto dla dziecka w mBanku?

Po przeanalizowaniu wszystkich rachunków dla dzieci i młodzieży, uznaliśmy że eKonto możliwości to najlepszy wybór dla tej grupy wiekowej – rachunek ten otrzymał najwyższą pozycję w naszym rankingu kont dla dzieci.

Brak opłat za prowadzenie, brak opłat za kartę i wypłaty gotówki w całej Polsce oraz bezpłatne przelewy internetowe powodują, że z dużym prawdopodobieństwem małoletni posiadacz nic bankowi nie zapłaci za swoje konto.

Bank za to oferuje więcej korzyści niż konkurencja: kartę VISA Me z własnym wizerunkiem wydawaną bez opłat, płatności mobilne BLIK, Apple Pay i Google Pay, a także program zniżek i promocji mOkazje.

Co dość istotne, po ukończeniu 25 roku życia eKonto możliwości zmienia się w „zwykłe” eKonto, które również jest udanym, relatywnie tanim rachunkiem. Ze sporym prawdopodobieństwem nie będzie więc konieczności uciekania do innego banku po osiągnięciu górnej granicy wieku.

Porównanie wszystkich kont dla dzieci znajdziesz w naszym rankingu, a wniosek o otwarcie eKonta możliwości złożysz na stronie banku.